Dnes je sobota 27.4.2024 
  O nás  
  Jak nakupovat  
  Obchodní podmínky  
  Ochrana dat  
  Reklamační řád  
  Časté dotazy  
  Kontakt  
  Masazne kresla SK
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  

Naše nabídka
NAŠE NABÍDKA
NovinkyNovinky
AkceZboží v akci
SlevyVýprodej
DoporučujemeDoporučujeme
Bazar-předváděcí křeslaBazar-předváděcí křesla
Pro komerční účelyPro komerční účely
Relaxační masážní křeslaRelaxační masážní křesla
Masážní křesla do kancelářeMasážní křesla do kanceláře
Masážní křesla PROFIMEDICAMasážní křesla PROFIMEDICA
Masážní křesla INTERACTIVEMasážní křesla INTERACTIVE
Masážní křesla PANASONICMasážní křesla PANASONIC
Masážní křesla HEALERMasážní křesla HEALER
Masážní křesla SANYOMasážní křesla SANYO
Masážní křesla INADAMasážní křesla INADA
Pro masáže nohouPro masáže nohou
VyhledáváníVYHLEDÁVÁNÍ
 
ČlánkyPřečtěte si..
Masážní křeslo do obýváku Masážní křeslo do obýváku
PANASONIC koupil SANYOPANASONIC koupil SANYO
Užijte si masáž nejen při práciUžijte si masáž nejen při práci
Užijte si masáž v kancelářiUžijte si masáž v kanceláři

 Časté dotazy 
Jak správně vybrat masážní a relaxační křeslo?

Mezi křesly jsou velké rozdíly, křesla mají mnoho typů masáží, hudební masáž, různá příslušenství atd. Co se jednomu líbí, nemusí se líbit Vám. Nejlepší je křeslo osobně vyzkoušet a poradit se s prodejcem.

Čas  od času masáž potřebuje každý z nás. Pokud ale nepatříte mezi příznivce klasických, ručních masáží, pak byste mohli uvažovat o nějakém z masážních křesel, která vám od potíží také spolehlivě uleví. Zdravá záda a páteř jsou klíčem ke zdraví a k životní energii. Pravidelné masáže, které zakoupením masážního křesla můžete absolvovat v klidu svého domova, podporují krevní oběh. Různé druhy nastavitelných masáží navíc působí na nejrůznější části těla. Uvolní namožené svaly, dodají sílu a vitalitu do dalšího pracovního procesu.

Díky jednoduchému ovládání, která polohovací křesla, masážní křesla a relaxační křesla nabízejí, se z něj nemusíte ani hnout – stačí jen měnit programy, uvolnit se a nechat se unášet příjemnými pocity. Po takové masáži se budete cítit jako znovuzrození.

Polohovací křesla, relaxační křesla i masážní křesla můžete použít jako součást Vašeho nábytku u Vás doma nebo v kanceláři.
Zejména v dnešní uspěchané době, kdy většina lidí vykonává sedavé zaměstnání u počítače, je více než důležité věnovat péči našemu rozlámanému tělu, a to hlavně páteři, která sezením trpí nejvíce.
Polohovací křesla, masážní křesla i relaxační křesla umožňují komfortní sezení a zároveň dokonalou masáž krku, zad a nohou. Masážní křesla dokáží i velmi žádané lymfatické masáže a shiatsu masáže.
Masáž může podstoupit každý bez lékařského doporučení.
Klasická povrchová masáž má především uvolnit a prokrvit namáhané svalové partie, uvolnit páteř a meziobratlové ploténky.
Pro masáž zad, šíje, či bederní páteře a nohou je výborným pomocníkem právě masážní křeslo, relaxační křeslo a polohovací křeslo ...

Jak vybrat to správné masážní křeslo?

Každý člověk je individuální a proto každému vyhovuje něco jiného. Proto je pro snazší výběr toho pro Vás nejvhodnější masážního křesla v následujícím textu uveden přehled jednotlivých funkcí, s kterými je možné se u masážních křesel setkat.

Primární otázkou je: Budete masážní křeslo používat zároveň také jako klasické odpočinkové křeslo v obývacím pokoji? Pokud ano, pak je velmi důležité, aby jste se i při dlouhém sezení cítili opravdu pohodlně. Při výběru křesla je tedy důležité uvážit následující rysy:

Čalounění

Jako čalounění masážních křesel se nejčastěji používají tři hlavní materiály - kůže, umělá kůže, nebo mikrovlákno. Kůže je nejhorší na údržbu a často dochází vlivem hloubkové shiatsu masáže k jejímu rychlému opotřebení. Křesla s čalouněním z pravé kůže jsou často drahá, avšak pravá kůže není vždy tou nejlepší volbou. Umělá nebo někdy syntetická kůže je často velice kvalitní a od pravé kůže k nerozeznání a k tomu je díky jejím vlastnostem odolnější proti působení masážních válečků při hloubkových masážích. To je také důvod, proč je syntetická kůže používána v masážních křeslech střední a vyšší třídy. Mikrovlákno působí lacinějším dojmem, na druhou stranu je však dobře udržovatelné.

Ruční nebo automatické polohování

Automatické polohování je jednou z luxusních vlastností. Špičkové modely nabízejí současné ovládání polohování zádové a nožní části pomocí jednoho tlačítka. Automatické řízení dovoluje také samostatné nastavování zádové nebo nožní podpěry. Masážní funkce jsou nejčastěji ovládány pomocí drátového nebo bezdrátového dálkového ovládání. Modely s ručním ovládáním polohování nejčastěji používají pneumaticky řízené páky, která se používá například u klasických kancelářských křesel. Ruční polohování většinou nabízí masážní křesla střední a nižší třídy.

Možnost naklonění

Částečné naklonění nebo plné položení křesla bývá často jinak definováno v závislosti na výrobci. Většinou je však stupeň naklonění jedním z uváděných technických parametrů u každého modelu. Obecně je možné říci, že za plné položení se považuje možnost naklonění o více než 170 stupňů a částečné naklonění je pak jakákoli menší hodnota, například 155 stupňů.

Velikost sedadla

Šířka sedadla se u masážních křesel pohybuje nejčastěji v rozmezí 20" - 22" (palců). Je však možné nalézt i křesla s velikostí sedadla 17" - 22". Tento parametr je důležitý zejména vzhledem k tělesné konstrukci uživatele. Další důležitou vlastností sedadla je jeho hloubka, která úzce souvisí s velikostí nožní podpěry obsahující vzduchové polštáře nebo jiné masážní mechanismy. Pokud totiž masážní křeslo, které má příliš hluboké sedadlo, používá osoba s malou postavou nebo krátkými nohami, pak je tato osoba omezena pouze na používání horní části nožní podpěry a nemůže si plně dopřát masáž lýtkové části a chodidel, neboť na tuto část jednoduše nedosáhne.

Shiatsu, vibrace nebo vzduchová masáž

Shiatsu hloubková masáž bývá často velmi silná a nemusí vyhovovat každému. Pokud jsou vaše svaly příliš napjaté a vaše tělo je citlivé na tento typ masáže, pak může být shiatsu masáž i bolestivá. Změkčení masáže může v některých případech zajistit kvalitní polstrování. Naproti tomu vibrační nebo vzduchová masáž jsou jemnější, avšak nezajistí takové prokrvení a vylučování škodlivých toxinů z těla pryč.


Zádová opěra

Existují dva základní druhy masážních křesel, starší vibrační typ a novější shiatsu (hloubková masáž) masážní křesla. Jednotlivé modely pak nabízejí různé úrovně síly (rychlosti) masáže a také velké množství dalších masážních funkcí pro záda nebo nohy. Vibrace jsou jemnějším a uvolňujícím typem masáže, mimo to nabízejí některé modely také funkci vyhřívání a některá křesla umožňují také režim protahování (válení). Shiatsu masážní křesla nejčastěji nabízejí režimy protahování, hnětení a poklepávání. Technika hnětení simuluje hnětení svalů pomocí palce a prstů jako byste zadělávali knedlík. Poklepávání (perkuse) je používaná masážními terapeuty pro uvolňování ztuhlých svalů. Některou z předešlých kombinací masážních technik je možné najít u většiny shiatsu masážních křesel. Lepší modely mívají v zádové opěře čtyři masážní válečky, levnější modely mívají pouze dva. Dále jsou uvedeny důležité vlastnosti zádové části masážních křesel:

Možnosti nastavení

Některé modely nabízejí možnost nastavení šířky záběru masážní jednotky, což je vhodné zejména pro osoby s širší zádovou částí. Tato úprava je obvykle možná v rozsahu 2" - 4" (palců, 1 palec = 2,54cm).
Křesla většinou nabízí také možnost nastavení masážní jednotky na specifické místo nebo část zad. Je tak možné provádět masáž pouze na vybraném místě. Další funkcí, s kterou je možné se setkat u většiny modelů, je možnost nastavení intenzity nebo rychlosti masáže. Některé modely nabízejí sloučení dvou masážních funkcí do jedné, jako například sloučení funkce poklepávání a hnětení. Více sofistikované modely pak nabízejí jak přímý tak zpětný směr pro masážní techniku hnětení.

Délka masážní dráhy

Masážní mechanismus je namontovaný k dráze, po které se pohybuje nahoru a dolů podél zádové části. Délka této dráhy určuje zároveň také délku masážní oblasti, tedy jak velkou část zad je masážní křeslo schopné obsloužit. Průměrná délka je 24" (cca 61cm), což zároveň také průměrná vzdálenost od krku až po spodní část zad. Modely s delší masážní dráhou (až 32") dokáží provádět masáž od vrchní části krku až po kostrč, což zajišťuje maximálně efektivní masáž.

Vibrace nebo vzduchová masáž

Jak již bylo uvedeno dříve, vibrační nebo vzduchová masáž je jemná uvolňující masáž, která stimuluje povrchové svaly a tkáně.
Vzduchová masáž dokáže zvýšit krevní oběh a odplavování toxinů více efektivněji tím, že zajišťuje stlačování stehen, lýtek a chodidel pomocí speciálních vzduchových polštářů. Tyto polštáře jsou naplněné vzduchem, který je v pravidelném rytmu opakovaně vháněn a zase uvolňován. Tato technika se někdy nazývá jako lymfodrenáž. Vzduchové polštáře se někdy nachází také v v zádové části. Zatímco některá masážní křesla nabízejí pouze vibrační masáž, jiné mají zase vibrační techniku jako bonusovou funkci. Modely vyšší třídy nabízejí možnost nastavení více úrovní intenzity nebo rychlosti vibrační nebo vzduchové masáže.

Vyhřívání

Teplo otevírá póry na pokožce a uvolňuje svaly. Působením tepla se také zrychluje krevní oběh, což má za následek rychlejší odvádění škodlivých látek z těla. Funkce vyhřívání se většinou kombinuje s technikou vibrace nebo vzduchové masáže. Funkce vyhřívání není dostupná u všech modelů a často bývá jako nadstandardní funkce.

Podnožka

V oblasti nožní podpěry nabízejí masážní křesla několik variant masáže. Nejčastěji jde o techniku vibrací, válení, vyhřívání, hnětení a vzduchové masáže (viz. obrázek vlevo). Některé modely nabízejí kombinace těchto technik. Vzhled nožní části masážních křesel se velice často model od modelu liší, což je dáno množstvím funkcí, které daný model podporuje.

Jeden typ masážních křesel například umožňuje tzv. režim "nulové gravitace" (viz. obrázek), což zajistí, že se křeslo uvede do takové polohy, kdy jsou nohy výše než srdce a vlivem gravitace se pak krev a škodlivé látky pohybují skrz nohy.

Motory

V oblasti motorů je možné se setkat s dvěma různými názory na řízení. První názor je takový, že provedení, které používá více motorů pro ovládání jednotlivých funkcí je lepší, protože prodlužuje životnost každého motoru a tím pádem i křesla.
Druhý názor upřednostňuje použití co nejmenšího počtu motorů. Pokud je totiž pro ovládání všech funkcí masážního křesla použito malé množství motorů, motory musí být silnější a výkonnější a zároveň křeslo obsahuje menší počet komponent, s kterými by mohl být teoreticky nějaký problém.

Díky moderním technologiím se v poslední době začaly pro řízení masážních křesel používat desky s plošnými spoji. Pokud se v takovém případě objeví nějaký elektrický problém, většinou se jedná o problém s touto řídící deskou než se samotnými motory.

Poznámka: Pro bezproblémové fungování masážního křesla je třeba zajistit kvalitní a bezpečnou elektroinstalaci vybavenou ochrannými elektrickými prvky.

Ovládání

Masážní křesla jsou nejčastěji ovládána pomocí dálkového ovládání, které může být drátové nebo bezdrátové. Častější jsou drátové ovladače, bezdrátové bývají buď za příplatek nebo pouze u modelů nejvyšší třídy. Některé modely také nabízejí LCD displej, na kterém je nejčastěji v podobě obrázků nebo symbolů možné vidět informace o probíhající masáži.
6)Další důležité vlastnosti

Provedení masážní dráhy

Masážní křesla typu shiatsu s větší odolností a výdrží jsou ty, které používají silné šrouby a masivní provedení kolejnice masážní dráhy. Také je důležité, aby byla celá konstrukce dostatečně odolná proti vibracím, které vznikají při masáži. Jiné provedení masážní dráhy je takové, které používá ocelovou teleskopickou dráhu a to buď v kazetovém nebo trubkovém provedení. Dalším typem provedení masážní dráhy je vrstvený model, který většinou používá ocelové tyče, které mají na straně masážní jednotky kovové zuby.
Masážní křesla

Automatické programy

Automatické programy mají většinou přednastavený čas nebo mohou být nastaveny na konkrétní dobu (5, 10, 20, 30 minut) a po tuto dobu vykonávají nastavené funkce. Automatické programy slouží pro celkovou masáž a často v sobě kombinují více masážních technik, které se po danou dobu opakují.

Pohyblivost

Velká masážní křesla bývají často také velice těžká, takže se s nimi hůře pohybuje. Průměrná hmotnost masážních křesel je přibližně 80 kg. Pro snazší pohyb je dobré, když je křeslo vybaveno kolečky.

Nosnost rámu

Nosnost rámu je obvykle omezena maximální hmotností osoby, která může používat křeslo - například 130 kg.

Elektrická spotřeba

Elektrická spotřeba je závislá na počtu používaných funkcí. Průměrně se pohybuje mezi 130 a 160 watty.

Rozměry

Rozměry jsou důležité zejména tehdy, pokud chcete křeslo umístit na konkrétní místo. Při uvažování rozměrů nezapomínejte na velikost při rozloženém stavu.

Moderní funkce

Stejně jako probíhá neustálý vývoj v prakticky každé oblasti průmyslu, tak dochází samozřejmě i k vývoji nových technologií v oblasti masážních křesel. Tyto nejnovější technologie pak jsou devízou těch nejpropracovanějších modelů. Dále budou uvedeny některé tyto moderní funkce:

Multimediální funkce

Modely z nejvyšší třídy jsou často vybaveny multimediálními funkcemi. Taková masážní křesla pak nabízí možnost přehrávání hudebních souborů MP3 a to buď přes vestavěný CD nebo DVD přehrávač nebo přes externí MP3 přehrávač, který se k masážnímu křeslu připojí přes konektor audio vstupu. Poslech přehrávané hudby je pak možný přes zabudované reproduktory nebo stereo sluchátka.

Hudební masáž

Hudební masáž je jednou z nejmodernějších funkcí, která se v poslední době objevila u masážních křesel. Jde o to, že je masáž řízena právě přehrávanou hudbou. Podobně je tomu například na hudebních koncertech, kdy je osvětlovací technika (blikání) řízena tempem hudby. Technika masáže je volena podle stylu přehrávané hudby, můžete si tak přesně podle vaší nálady vybrat styl přehrávané hudby a tomu odpovídající typ masáže.

Automatické měření postavy

Díky této funkci se prováděná masáž vždy přizpůsobí přesně podle výšky masírované osoby. Toto automatické měření postavy je nejčastěji prováděno pomocí infračervených paprsků. Tyto infračervené paprsky jsou vysílány z křesla a poté je zaznamenáván jejich zpětný odraz od těla sedící osoby. Podle těchto odražených paprsků se pak vypočítá přesná velikost postavy. Následně prováděná masáž je pak mnohem více efektivní, neboť masážní jednotky masírují pouze ve správných místech a neprovádí masáž tam, kde se nenachází žádná část těla masírované osoby.

Cena

Rozpětí cen masážních křesel je velmi široké. Cena se odvíjí zejména od kvality provedení a počtu nabízených funkcí. Ne vždy však platí, že co je dražší je i lepší. Je tedy dobré řídit se spíše konkrétními parametry než cenou.

 

 

Co je to shiatsu masáž?

Shiatsu [šiatsu] je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. V překladu shiatsu znamená tlak prsty. Pomocí palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel je znovu obnovována energetická rovnováha těla.

Uvolňuje, pomáhá uzdravovat a navozuje stav tělesné a duševní pohody. Body na drahách, které souvisejí s jednotlivými orgány a částmi těla, se stimulují tlakem - někdy silnějším, jindy mírným. Tímto způsobem nejen léčíme postižené oblasti, ale příznivě ovlivňujeme též stav celého organismu.
Shiatsu masáž je určena pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro lidi s jednostrannou zátěží těla, pro sportovce, tedy pro Vás všechny. Je uvolňující, uklidňující, doporučovaná v několika opakováních. Je to nejstarší léčebná metoda, doporučená při léčení, doléčování a taktéž při prevenci chorob, působí proti únavě, posiluje zdraví a zvyšuje celkovou odolnost člověka.

Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie v těle. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.
Masáž má účinek na většinu částí lidského organismu. V první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, nervy, srdce a cévy dýchací aparát, klouby, šlachy, samozřejmě vnitřní orgány a některé žlázy.

Proč jít na shiatsu?

Cítíte se přetažení a občas vás pobolívá hlava? Pálí vás oči z celodenního sledování monitoru? Bolí vás často záda? Jste unaveni a všechno na vás padá? Ne vždy je možné vzít si dovolenou a jet si odpočinout kamkoliv. Ale můžete si věnovat alespoň hodinku času a vyzkoušet shiatsu masáže.

Účinky SHIATSU masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující.
SHIATSU masáže podporuje obecné zdraví a může být užito jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Pomůže při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží.

Terapie SHIATSU je zejména vhodná:
- při gynekologických problémech
- při disfunkci ledvin a močového měchýře
- při disfunkci slinivky, jater a žlučniku
- při onemocněních žaludku a tlustého střeva
- při onemocnění průdušek a plic
- pomoc při bronchitických záchvatech
- při neurologických potížích
- odblokování krční páteře (častý problém řidičů, lidí pracujících s počítačem)
- odblokování celé páteře a léčení revmatických bolestí při pooperační rehabilitaci
- Stimuluje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek z těla.
- Posiluje odolnost vůči nemocem
- Podporuje lymfatický oběh a nervový systém
- Urychluje obnovu poškozených tkání
- Zmírňuje bolesti a napětí svalů
- Zvyšuje pružnost
- Urychluje hojení ran
- Působí proti stresu
- Podporuje pravidelný spánek
- Odstraňuje únavu,migrény a otoky

SHIATSU má také okamžitý vliv na vnější vzhled jedince.

Pravidelné uvolňování pomocí shiatsu je skvělý způsob relaxace a přináší úlevu při bolestech v zádech, bolestech hlavy, dolních končetin.

Co je to lymfatická masáž
Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.

Lymfatický (mízní) oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny přes celé tělo. Součástí tohoto systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík). Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Navíc přímo ovlivňují výživu svalů, tedy systém nejvíce napomáhající oběhu lymfy. Proto vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu.

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Jak se projevují poruchy lymfatického systému?

Každá větší ekologická zátěž, jizvy po zraněních a operacích, staré infekce v mandlích, dutinách hlavy nebo kolem zubů v čelistech (tzv. ložiska) jsou rušivými poli pro organismus a mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, způsobit otok, napětí, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny v okolí i na vzdálených místech.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se většinou nejprve projevuje "obyčejnou" únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovaným otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Lymfatická masáž (Lymfodrenáž)

Masáží je vhodné ošetřovat zejména místa projekce zón lymfatického systému jako celku. Vhodné lymfatické masáže s prvky akupresury na těle a jeho částech (mikrosystémech) s použitím různých masážních prostředků a zábalů z různých bylin a éterických olejů, doplněné upravenou stravou, bylinnými, ovocnými a zeleninovými čisticími kúrami, včetně dechových a jiných cvičení a vhodných sportů zlepšujících proudění lymfy, jsou tou nejlepší prevencí pro všechna onemocnění. Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolické procesy v těle, vyplavit toxické látky. To vše dokáže lymfatická masáž.

V čem tkví tajemství lymfatické masáže?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Kdo lymfatickou masáž potřebuje?

Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.

Co vše lymfodrenáží masírovat?

Nejžádanější jsou lymfatické masáže dolních končetin a hýždí. Kromě příznaků celulitidy umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami. Oblíbené jsou i lymfatické masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Při potížích s častými migrénami a bolestmi hlavy, otoky rukou a prstů, bolestmi svalů je možno využít lymfatickou masáž také. Lymfatická masáž není vhodná pro osoby s implantáty, těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy se dostaví větší žízeň, zdravý pocit hladu a častější zívání.

Léčba celulitidy

Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky. Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (2 - 3 litry tekutin denně) a naordinovat si lymfatické masáže.

Pokud jste dočetli až sem a přesvedčili jste se o nezbytnosti pořízení masážního křesla, tak dostanete u nás k Vaší objednávce ZDARMA  červeného masážního žraločka.

 http://www.alphakresla.cz/fotografie/Texty/profi%20žraloček.jpg

 

  


PřihlášeníPŘIHLÁŠENÍ
  STAV: nepřihlášen
 Email:  
 Heslo:  
RegistraceRegistrace
KošíkKOŠÍK
Celková cena: ..... 0,-

Vyprázdnit košík
Víte, žeVÍTE, ŽE ...
masážní křesla při svém provozu potřebují také mít zajištěný servis, který Vám zajistí dlouhodobou spokojenost s používáním masážního křesla?,  že neznačková masážní křesla Vás také namasírují, ale šli by jste s bolestí zad k neakreditovanému lékaři? že masážní křesla SANYO se již nabízí pod značkou Panasonic?.
NEJSLEDOVANĚJŠÍ

Masážní křesla Profimedica modelová řada 200 profimedica - klikněte pro více informací
AkceSleva
Masážní křesla Profimedica modelová řada 200
Cena .... 59990,- Kč 

Relaxační křeslo Alpha 1137 Relaxační křeslo EP771 - klikněte pro více informací
Relaxační křeslo Alpha 1137
Cena .... 16990,- Kč 

Relaxační křeslo Novobil Novobil - klikněte pro více informací
Akce
Relaxační křeslo Novobil
Cena .... 16990,- Kč 
NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Relaxační křeslo Alpha 1137 Relaxační křeslo EP771 - klikněte pro více informací
Relaxační křeslo Alpha 1137
Cena .... 16990,- Kč 

Relaxační křeslo Alpha 1029 Relaxační křeslo Alpha 1029 - klikněte pro více informací
Relaxační křeslo Alpha 1029
Cena .... 16490,- Kč 

Relaxační křeslo Profimedica  EP Pohoda - klikněte pro více informací
Relaxační křeslo Profimedica EP
Cena .... 15990,- Kč 
NOVINKY

PROFIMEDICA AT628  - klikněte pro více informací
NovinkaDoporučujeme
PROFIMEDICA AT628
Cena .... 205990,- Kč 

Masážní křeslo Panasonic  EP MA 70 Panasonic - klikněte pro více informací
Novinka
Masážní křeslo Panasonic EP MA 70
Cena .... 194990,- Kč 

Masážní křesla Sanyo HEC DR 8700-japonské masážní křeslo  - klikněte pro více informací
Novinka
Masážní křesla Sanyo HEC DR 8700-japonské masážní křeslo
Cena .... 159990,- Kč 

Obchod je postaven na systému Ekonstruktér.cz

Provozovatel obchodu: ALPHA křesla Cz s.r.o., Na Návsi 698, 330 27 Vejprnice, IČ: 26393671, DIČ:CZ26393671,
zák. centrum: +420 603 237 868, e-mail:
alphakresla@volny.cz, www.alphakresla.cz